Odpolední aktivity

AKTIVITY PO 15. HODINĚ

Aktivity po 15. hodině organizují externí firmy 1. JUDO Club Baník Ostrava každé úterý od 15:30 ve školce JUDO.  Platba za judo – na číslo účtu: 1659796339/0800 – Česká spořitelna. Trenérka Markéta Pavlicová DiS, tel: 737 440 108, mail:marketapavlicova@1jcbo.cz.

Začátek 3.10. 2023 od 15:45 do 16:30 hodin.

fotogalerie – zájmové aktivity v roce 2022-2023

fotogalerie-zájmové aktivity v roce 2023-2024

jazykovou školou HELLO nabízíme kurz angličtiny pro předškolní děti v budově jazykové školy ( děti po svačině odvádějí do Hello školy naši pedagogové, po výuce si je vyzvedávají rodiče).

Z naší školky budou děti odváděny ve 14:45. Informace pro nový školní rok – angličtina bude vždy v pondělí od 15 hodin. Prioritně doporučujeme, aby pokračovaly děti z loňského roku a případně se k nim přidaly předškolní – starší děti.

odkaz pro rodiče, na kterém mohou přihlásit děti do kurzu  Angličtina pro předškoláky – Ostrava Poruba – 02.10.2023 (hello.cz)

​V případě, že by něco nefungovalo, prosím nechť se obracejí rodiče na Petru Košťálovou, tel. 731 655 899

KLUBY NADANÝCH DĚTÍ

První setkání proběhne pro přihlášené děti 21.9. 2023 od 15 hodin.

Cena 1600 Kč

AKTIVITY OD 13 HODIN

Nabízíme ve spolupráci s Místem pro děti – spolek nejrůznější aktivity pro starší děti. Jedná se o aktivity od 13 do 14:15 – Kuchtík, Badatel, Arteterapie, Deskové hry, Keramika. Všechny jsou nákladné na nákup materiálu. Pokud se dítě někdy aktivity účastnit nechce, nenutíme ho.
Další aktivity probíhají po odpoledním odpočinku.

Všechny aktivity jsou hrazeny rodiči. Informace o platbách na http://www.mistoprodeti.cz/platby/

MALÝ BADATEL

Ponořte se s námi do zábavného světa vědy. V rámci této zájmové aktivity podporujeme u dětí jejich přirozenou zvídavost. Děti budou mít možnost si samy vyzkoušet různé pokusy, a tím pochopit některé základní principy přírodních procesů, chemických reakcí a fyzikálních zákonů. Společně budeme zkoumat, pozorovat, objevovat a experimentovat. Děti budou mít také možnost využít širokou nabídku konstruktivních stavebnic, které jim pomohou rozvinout představivost, a dosáhnout tak lepšího pochopení. Nabízené činnosti a aktivity dětem umožní lépe vnímat svět kolem sebe a přicházet na různé zajímavosti, které nás obklopují.

KERAMIKA

…je zaměřena na klasické techniky práce s keramickou hlínou, jako je výroba z plátů, vymačkávání nebo modelování, ale i na kombinaci s arteterapeu­tickými prvky, např. otisk dlaně, zanechání hmatové stopy v hlíně. Cílem aktivity je nejen zvládnutí základních prvků práce s keramickou hlínou, rozvoj jemné motoriky, ale především radost z tvořivé práce.

ARTETERAPIE

Budeme užívat arteterapeutické techniky, které dětem rozšíří obzory umění a oprostí je od jednotvárných technik výtvarné výchovy. Naučí se pracovat s novou technikou malby, kresby, pracovní činnosti, zapojíme do umění také přírodní materiály. Touto aktivitou, chceme dětem rozšířit jejich prostor fantazie a pomocí umění jim ukázat jiný svět barev!

KLUB DESKOVÝCH HER

…rozhodně není nuda – věnujeme se nejnovějším deskovým hrám, zkoušíme i klasické hry -např. šachy. Rozvíjíme rozumový potenciál dětí, soustředění.

KUCHTÍCI

Vaření je velká zábava! Naučíme se rozeznat druhy zeleniny, ovoce a společně přijdeme na to, jak je možné, z obyčejných surovin připravit neuvěřitelné věci k jídlu. Naplánujeme si postupy při práci se surovinami, základy hygieny a bezpečnosti v kuchyni. Využijeme naše smysly a vše řádně ochutnáme. Dobrůtky si společně sníme.