Přeskočit na obsah
Co se právě děje

Distanční výuka

Dana Schönová,

Milí rodiče,

naše školka zahájila distanční výuku pro předškoláky z důvodu plošného uzavření mateřských škol.

Distanční výuka se stala součástí školského zákona, a to i v mateřských školách. Děti s povinnou předškolní docházkou jsou v tomto případě povinny distanční výuku plnit. Je to způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jiné formy výuky jsou znemožněny nebo omezeny pro různé krizové situace.

Chápeme, že když máte doma školáka, je už i tak distanční výuka dost složitá, navíc je třeba ji sladit s Vašimi domácími povinnosti  nebo péčí o mladšího sourozence.

Necháváme tedy na Vašem uvážení, kolik „úkolů“ děti splní. Budeme rády, pokud nám pošlete emailem zpětnou vazbu (fotku, vypracovaný úkol,…).

Distanční výuka v praxi -zapojují se i mladší děti.

Víte, že Vaše učitelky jsou na telefonu, na mailu, na facebooku. Jsme připraveny pomáhat.

Školské poradenské pracoviště provoz nepřerušilo, stále řešíme podporu dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. On line běží konzultace se školní logopedkou.

Zároveň nabízíme možnost zapůjčení pomůcek.

Máme pro Vás také odkaz na webové stránky, na kterých najdete interaktivní pracovní učebnici ZÁPIS JE TU. https://www.mediacreator.cz/mc/index.php

Další zajímavý odkaz najdete na stránkách https://www.vesela-chaloupka.cz/klicove-slovo/predskolaci/

Kouzená školka nabízí webové hřiště pro naše děti https://decko.ceskatelevize.cz/kouzelna-skolka

Další stránky pro vás a vaše děti, než nás otevřou : https://www.skolazvesela.cz/jaro-s-rozarkou-zdarma/

A pokud si chcete zahrát na umělce, nabízíme Vám návštěvu v SOBOTNÍCH ATELIÉRECH. Zde si s dětmi můžete užít zábavu, umění, vyzkoušet svou kreativitu i fantazii. A co k tomu budete potřebovat? Překvapivě jen to, co najdete doma v kuchyni. Podívejte se na tyto stránky a my přejeme všem umělcům hodně zábavy.

https://www.youtube.com/watch?v=SJuAHV-KMbQ

https://www.youtube.com/watch?v=5WFheHdRmYE

https://www.youtube.com/watch?v=sBPVWt2bkYU

https://www.youtube.com/watch?v=iWWzlKT2yrc

Zde je také připravený úžasný velikonoční kvíz:

Od 22. 3. 2021 – v případě, že bude stále omezen provoz mateřské školy, nabízíme možnost využít služeb školního stravování.

Školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování i dětem, které se povinně vzdělávají distančním způsobem. Přihlašování a odhlašování probíhá přes portál STRAVA.cz. Rodiče nesmí zapomenout stravu přihlásit, neboť v době mimořádného uzavření školy budou všechny děti ze stravování odhlášeny.

Předem je nutno donést do školy jídlonosič označený jménem dítěte. Při vyzvedávání obědů do jídlonosičů je jídlo možné vydat jen osobě, které nebyla nařízena karanténa. Výdej jídla se provádí formou bezkontaktního výdeje bočním vchodem v době od 11:00 do 11:30 hodin.

Přejeme všem pevné zdraví, optimismus.